English French German Italian Norwegian Polish

Warsztaty dietetyczne z ćwiczeniami Nordic Walking

Paź 11, 2016 Hit: 2062
Warsztaty dietetyczne z ćwiczeniami Nordic Walking

Dnia 11 października 2016 roku w Świetlicy Wiejskiej w Rokitach odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu  „Aktywny senior = szczęśliwy senior” realizowanego w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Podczas dzisiejszego spotkania pani rehabilitantka przedstawiła trening prawidłowego chodzenia z kijkami „Nordic walking”

 Rehabilitantka przedstawiła techniki Nordic Walking które można uprawiać na poziomie Zdrowotnym, Fitness i Sportowym, a więc zaczynając od ograniczeń ruchowych poprzez ćwiczenia całego ciała kończąc na treningu sportowym z uwzględnieniem ćwiczeń rozgrzewających poszczególne mięśnie, rozciągających (stretching), uspokajających, które powinny być integralną częścią każdego treningu.

Dodatkową atrakcją było spotkanie z dietetyczką i wspólny wypiek naleśników dietetycznych.

Uczestnicy projektu mogli poznać kilka prostych trików jakie wystarczy zrobić, by z dania na pozór ciężkiego zrobić lekkie. Wprawdzie kaloryczność naleśników i potraw mącznych, takich jak chociażby pierogi, w dużej mierze zależy od składu nadzienia - także samo ciasto można odchudzić  zastępując zwykłą mąkę pszenną mąką pełnoziarnistą.

Należy jeszcze pamiętać  że dobrym wyborem będzie zaopatrzenie kuchni w patelnię do smażenia bez użycia tłuszczu.

Spotkanie zakończyło się wspólną degustacją upieczonych naleśników dietetycznych.

 

Następne spotkanie odbędzie się 18  października 2016 roku o godzinie 16.30 w Świetlicy Wiejskiej w Rokitach.

 Krótki film z warsztatów

Czytany 2062 razy
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Sport

Facebok

Parafia

Losowe Video

OSP Rokity

Pożar budynku
18 lipca 2021r. około godziny 1:16 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru budynku ...
Wypadek drogowy z
Dnia 1 czerwca 2021 roku w godzinach przedpołudniowych nasz jednostka została zadysponowana do ...
Wypadek motocyklisty na
Dnia 10 maja 2021 roku około godziny 17.00 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Wypadek drogowy na
Dnia 15 marca 2021 roku około godziny 16.00 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Wypadek drogowy na
Dzisiaj to jest 5 marca 2021 r. około godziny 11.15 nasza jednostka OSP zadysponowana została do ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj635
WczorajWczoraj1044
W tym tygodniuW tym tygodniu5012
W tym miesiącuW tym miesiącu23543
OgółemOgółem1815220

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk