English French German Italian Norwegian Polish

Wieczornica Dla Niepodległej

Lis 09, 2018 Hit: 2314
Wieczornica Dla Niepodległej

Z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej w Rokitach odbyła się niezwykła  uroczystość z udziałem całej społeczności szkolnej i mieszkańców Rokit i okolic. W piątek, w sali gimnastycznej szkoły zgromadzili się pracownicy szkoły, uczniowie, rodzice, sąsiedzi oraz zaproszeni goście, by wspólnie świętować tę szczególną rocznicę.

Uroczystość rozpoczęła się od tradycyjnego „Poleneza”, którego zatańczyli wspólnie „Roczitkòwé Jagòdë” i grono nauczycielskie.

W ciekawej aranżacji sali każdy mógł znaleźć dla siebie wygodne miejsce i oddać się  podniosłej atmosferze spotkania. Były wzruszające recytacje  wierszy oraz wspólne śpiewanie znanych utworów żołnierskich i patriotycznych. Był też czas na rozmowy i wspomnienia.

Było to wzruszające spotkanie, które na pewno zostanie w pamięci każdego z nas...

Czytany 2314 razy
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Uroczyste przekazanie
Dzień 24 listopada 2021 roku był dla strażaków z gminy Czarna Dąbrówka dniem wyjątkowym ponieważ ...
Akcja 100 drzew na
11 listopada obchodziliśmy 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i 100 -lecie ...
Kolizja drogowa na
12 października 2021 roku około godziny 12.30 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku ...
Wypadek drogowy w
8 października 2021 roku około godziny 21.15 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Ryby na drodze!
22 września 2021 r. o godzinie 15:02 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj428
WczorajWczoraj1853
W tym tygodniuW tym tygodniu9544
W tym miesiącuW tym miesiącu6140
OgółemOgółem1999666

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk