English French German Italian Norwegian Polish

Wielki Odpust w sanktuarium w Sianowie

Lip 15, 2020 Hit: 732
Wielki Odpust w sanktuarium w Sianowie

W najbliższą sobotę rozpoczyna się Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Boskiej Sianowskiej Królowej Kaszub. W tym roku wiele parafii odwołało swoje pielgrzymki do tego miejsca, ze względu na epidemię koronawirusa. Władze gm. Kartuzy i parafia apelują do tych, którzy pojawią się na placu pielgrzymkowym, o zachowanie reżimu sanitarnego.

Kaszubski Odpust Matki Boskiej Szkaplerznej rozpocznie się w sobotę 18 lipca o godz. 19.00 uroczystą mszą św., której przewodniczyć będzie ks. proboszcz Andrzej Adamski – dziekan człuchowski. Po niej m.in. Droga Krzyżowa ze Świecami, a o północy uroczysta msza św. ku czci Matki Boskiej Sianowskiej, której przewodniczyć będzie ks. Kan. Marian Miotk. 

W niedzielę główne uroczystości, na które co roku zmierzało tysiące pątników z różnych stron Kaszub. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa może być ich znacznie mniej - pielgrzymki do Sianowa odwołało w tym roku wiele parafii nie tylko z powiatu kartuskiego, ale i całych Kaszub. Jak informuje Radio Głos - udało się potwierdzić, że piesze pielgrzymki wyruszą z Wejherowa, Chwaszczyna, Luzina, Przodkowa oraz  Pielgrzymka 1000 serc z Żukowa.

Suma Odpustowa w sianowskim sanktuarium odbędzie się o godz. 11.30, pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego ks. Ryszarda Kasyny. Rozpocznie się w kościele uroczystym odsłonięciem Cudownej Figurki Pani Sianowskiej, potem wierni udadzą się w sposób procesyjny do ołtarza polowego. Podczas mszy św. śpiewać będzie chór z parafii w Przodkowie wraz z lokalną orkiestrą. Po mszy odbędzie się procesyjne przejście do kościoła i uroczyste zasłonięcie Figury Pani Sianowskiej. Potem pożegnanie pielgrzymów i nałożenie nowych szkaplerzy.

Księża z sianowskiej parafii apelują, zgodnie z zaleceniem władz gm. Kartuzy i policji, aby na Placu Pielgrzymkowym, podczas Mszy św. i Drogi Krzyżowej zachować reżim sanitarny, czyli założyć maseczki i dezynfekować ręce.

W pozostałe dni do Sianowa zmierzać będą m.in. samorządowcy, rolnicy, zakochani, kapłani i diakoni czy członkowie bractw i stowarzyszeń religijnych. Uroczystości odpustowe zakończą się w poniedziałek 27 lipca. 

Czytany 732 razy
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Liturgia na dziś

 

Losowe Zdjęcia

Modlitwa w Drodze

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Kolizja drogowa na
12 października 2021 roku około godziny 12.30 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku ...
Wypadek drogowy w
8 października 2021 roku około godziny 21.15 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Ryby na drodze!
22 września 2021 r. o godzinie 15:02 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Wypadek autobusu na
W dniu 20 września 2021 roku o godzinie 7:30. Nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Akcja Zaszczep się z OSP
Udało się !! Dwa dni mobilnych punktów szczepień z OSP i 50 osób zaszczepionych. Trzy tyś zł dla ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj18
WczorajWczoraj1763
W tym tygodniuW tym tygodniu1781
W tym miesiącuW tym miesiącu41257
OgółemOgółem1935969

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk