English French German Italian Norwegian Polish

Triduum Paschalne 2021

Mar 30, 2021 Hit: 525
Triduum Paschalne 2021

Od Wielkiego Czwartku Kościół rozpoczyna uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w czasie którego będzie wspominać mękę, śmierć i Zmartwychwstanie Pana naszego – Jezusa Chrystusa.

Wielki Czwartek

– Pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19:00. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 21:00. A nazajutrz w Wielki Piątek od godz. 9:00.

Wielki Piątek

– Pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19:00. Z racji epidemii zgodnie z nowymi rozporządzeniami nie będzie całowania krzyża ale jedynie oddawanie czci poprzez przyklęknięcie lub głęboki ukłon (w zależności od możliwości osoby adorującej). Adoracja przy Bożym Grobie potrwa do godz. 21:00.

Wielka Sobota

– Dzień, w którym Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 9:00.

Święcenie pokarmów na zewnątrz kościoła 13.00

Wigilia Paschalna.

- Liturgię rozpoczniemy wyjątkowo wcześniej o godz. 19:00. Według nowych rozporządzeń na czas epidemii liturgia będzie skromniejsza a procesja rezurekcyjna na koniec (bez baldachimu, feretronów i chorągwi) symboliczna i krótka (tylko celebrans z asystą) od Bożego Grobu do ołtarza.

Zdjęcia z wystroju kościoła podczas Niedzieli Palmowej:

 

Czytany 525 razy
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Liturgia na dziś

 

Losowe Zdjęcia

Modlitwa w Drodze

Koło Gospodyń

Sport

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Kolizja drogowa na
12 października 2021 roku około godziny 12.30 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku ...
Wypadek drogowy w
8 października 2021 roku około godziny 21.15 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Ryby na drodze!
22 września 2021 r. o godzinie 15:02 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Wypadek autobusu na
W dniu 20 września 2021 roku o godzinie 7:30. Nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Akcja Zaszczep się z OSP
Udało się !! Dwa dni mobilnych punktów szczepień z OSP i 50 osób zaszczepionych. Trzy tyś zł dla ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj1308
WczorajWczoraj1661
W tym tygodniuW tym tygodniu10629
W tym miesiącuW tym miesiącu27356
OgółemOgółem1922068

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk