English French German Italian Norwegian Polish

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Sierakowicach

Kwi 04, 2022 Hit: 877
Ekstremalna Droga Krzyżowa w Sierakowicach

Tegoroczna sierakowicka EDK wyrusza w piątek 8 kwietnia pod hasłem „Droga pojednania”. Rozpocznie się o godz. 20 mszą w kościele św. Marcina w Sierakowicach. Wcześniej, od godz. 18.30 w domu katolickim będzie można odebrać pakiety startowe.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyjątkowa forma znanego nam nabożeństwa wielkopostnego. Trudność polega w niej na tym, iż trzeba samemu lub w skupieniu, w kontemplacji i ciszy, w środku nocy przebyć kilkadziesiąt kilometrów.

Tradycyjnie również w Sierakowicach przygotowano trasy dla wiernych. Na dodatek do dwóch obecnych już w poprzednich edycjach doszła trzecia - 30-kilometrowa z Sierakowic do Sierakowic (stacja XIV przy kościele św. Jana).

Rozpoczyna się jak dwie poprzednie, ale już na drodze do Leśniczówki Sierakowice skręcamy w prawo i dalej przez: Wygodę Sierakowską, Mrozy, Szklana, Borzestowo, Wygoda Łączyńska, Przyrowie, Kam. Szlachecka, Jagodowo, Jelonko, Sierakowska Huta, Sierakowice.

W przypadku Ekstremalnej Drogi Krzyżowej warto jeszcze wspomnieć o zachowaniu bezpieczeństwa. Wszak biorąc w niej udział podróżujemy w ciemnościach, często nieznanymi ścieżkami. W efekcie, poruszając się po drogach publicznych, pamiętajmy o elementach odblaskowych, gdyż posiadanie takowych jest obowiązkiem. Ponadto powinniśmy mieć wydrukowaną mapę i opis wybranej trasy. Zabierzmy też latarkę (możliwie z dodatkowymi bateriami), naładowany telefon, a także prowiant na drogę i środki pierwszej pomocy.

Dodajmy jeszcze, że każdy bierze udział w EDK na własną odpowiedzialność, jednak osoby, które nie ukończyły 18 lat mogą w niej pójść jedynie pod opieką dorosłych. Choć ma ona charakter indywidualny, nie zostawiajmy napotkanych osób w potrzebie. Poinformujmy też znajomych, rodzinę o tym, że uczestniczymy w EDK, możliwie przekazując im mapę trasy, na wypadek, gdyby musieli nam pomóc.

 

Czytany 877 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

Sołectwo Rokity

OSP Rokity

Wypadek na trasie Rokity
2 marca 2023 roku około godziny 9.00 nasza jednostka OSP została zadysponowana do groźnego wypadku ...
Wypadek drogowy na
Dziś tj. 25 lutego 2023 około godziny 18.20 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku ...
Kolizja na trasie Rokity
Dnia 29 stycznia 2023 roku w godzinach wieczornych nasza jednostka została zadysponowana do ...
Wypadek drogowy w
2 listopada 2022 roku około godziny 10.00 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku ...
Wypadek drogowy na
22 października 2022 roku o godzinie 16.56 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj289
WczorajWczoraj391
W tym tygodniuW tym tygodniu2146
W tym miesiącuW tym miesiącu7713
OgółemOgółem2605126

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk