English French German Italian Norwegian Polish

Wielki Odpust Sianowski 2022

Lip 17, 2022 Hit: 329
Wielki Odpust Sianowski 2022

Ponad dwadzieścia tysięcy pielgrzymów przybyło do Sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie. Przyszli pieszo, rowerami, samochodami, aby wziąć udział w dorocznym odpuście ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.

Przybyli, aby podziękować za otrzymane łaski. W tym roku modlili się też o zakończenie wojny w Ukrainie i koniec pandemii. Uroczystościom przewodniczył ordynariusz pelpliński biskup Ryszard Kasyna.

Do Sianowa przybyło około 30 pielgrzymek z całych Kaszub ale także m.in. Koszalina, Wejherowa, Gdańska, a nawet Hamburga. Do Sianowa docierali pieszo, rowerami, motocyklami, autokarami. Wszyscy wspólną modlitwę zaczynali od złożenia pokłonu Matce Bożej Sianowskiej w kościele.

W wielkim odpuście Sianowskim jak co roku uczestniczyło dużo mieszkańców naszej parafii i gminy Czarna Dąbrówka. Nasi wierni przyłączali się do pielgrzymek z Gowidlina oraz Sierakowic w której uczestniczyła również orkiestra Dęta z Jasienia.

Duża też grupa naszych parafian postanowiła pielgrzymować samodzielnie na rowerach i pieszo. Uczestniczyła też jak co roku nasza pielgrzymka pieszo-biegowa z Rokit.

W tym roku największa pielgrzymka, która przybyła do Sanktuarium w Sianowie, liczyła ponad 1000 osób. Byli to pielgrzymi z Wygody i Chmielna.

W pozostałe dni do Sianowa zmierzać będą m.in. samorządowcy, rolnicy, strażacy, kapłani i diakoni czy członkowie bractw i stowarzyszeń religijnych. Uroczystości odpustowe zakończą się w poniedziałek 25 lipca.

Czytany 329 razy
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

Sołectwo Rokity

OSP Rokity

Wypadek samochodowy w
10 września 2022 roku po godzinie 19.00 jednostka OSP Rokiciny została zadysponowana do zdarzenia ...
Pożar chlewni w Mydlicie
Dziś w nocy 1 września 2022 roku około godziny 03.00 nasza jednostka została zadysponowana do ...
Pożar trawy w Rokicinach
1 sierpnia 2022 roku około  godziny 24.00 nasza jednostka OSP została zadysponowana do pożaru trawy ...
Pożar trawy w Rokitach
W dniu 22 marca 2022 roku około godziny 11:30 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru trawy ...
Wypadek drogowy na
16 marca 2022 roku o godzinie 6:20 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku drogowego ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj55
WczorajWczoraj1911
W tym tygodniuW tym tygodniu5453
W tym miesiącuW tym miesiącu49328
OgółemOgółem2379526

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk