English French German Italian Norwegian Polish

Poświęcenie Pokarmów – Wielka Sobota 2015

Kwi 04, 2015 Hit: 1886
Poświęcenie Pokarmów – Wielka Sobota 2015

W Wielką Sobotę błogosławi się pokarmy na stół wielkanocny. Wierni przynoszą do kościoła oraz do kaplic i przydrożnych krzyży tzw. koszyczek z pokarmami spożywanymi w Niedzielę Zmartwychwstania. Święcenie pokarmów świątecznych jest starym zwyczajem w Kościele

Przepełnieni wielkanocną radością, zasiądziemy po Mszy rezurekcyjnej do świątecznego stołu i podzielimy się wzajemną życzliwością przy składaniu sobie życzeń. Nowe życie Zmartwychwstałego Pana symbolizuje poświęcone jajko, którym także dzielimy się wzajemnie.

W Kościele Parafialnym w Rokitach uroczystość poświęcenia pokarmów odbyła się 4 kwietnia 2015 r. w wielką sobotę o godzinie 13.00, jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem parafian i przybyłych gości.

Pokarmy przyniesione przez parafian święcił Ksiądz Proboszcz Mariusz Łącki.

Czytany 1886 razy
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Liturgia na dziś

 

Losowe Zdjęcia

Modlitwa w Drodze

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Kolizja drogowa na
12 października 2021 roku około godziny 12.30 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku ...
Wypadek drogowy w
8 października 2021 roku około godziny 21.15 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Ryby na drodze!
22 września 2021 r. o godzinie 15:02 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Wypadek autobusu na
W dniu 20 września 2021 roku o godzinie 7:30. Nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Akcja Zaszczep się z OSP
Udało się !! Dwa dni mobilnych punktów szczepień z OSP i 50 osób zaszczepionych. Trzy tyś zł dla ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj179
WczorajWczoraj1763
W tym tygodniuW tym tygodniu1942
W tym miesiącuW tym miesiącu41418
OgółemOgółem1936130

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk