English French German Italian Norwegian Polish

Wielki Odpust Matki Bożej Szkaplerznej w Sianowie

Lip 17, 2016 Hit: 2112
Wielki Odpust Matki Bożej Szkaplerznej w Sianowie

Na piechotę, biegnąc, na rowerze, samochodem, czy autokarem - w sumie kilkadziesiąt tysięcy osób przybyło w niedzielę do duchowej stolicy Kaszub, by wspólnie modlić się do Sianowskiej Madonny. Tegoroczne uroczystości odpustowe są wyjątkowe, bo przypadają w 50 rocznicę koronacji Sianowskiej Madonny oraz 200 rocznicę konsekracji tutejszego sanktuarium.

Jubileusz koronacji Matki Boskiej Sianowskiej na Królową Kaszub zgromadził na uroczystościach ośmiu biskupów z nuncjuszem apostolskim arcybiskupem Celestino Migliore na czele.

- Przychodzimy, aby umocnić naszą wiarę, by była silna, świadoma, odpowiedzialna, by prosić w modlitwie za ludzi młodych, przygotowujących się na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie w czasie Światowych Dni Młodzieży - mówił w ramach powitania JE Ryszard Kasyna, biskup pelpliński. - Cieszymy się, że w jubileuszowym roku miłosierdzia, jak i w jubileuszową 50 rocznicę koronacji Pani Sianowskiej naszej modlitwie przewodniczy reprezentant Stolicy Apostolskiej papieża Franciszka, nuncjusz apostolski JE arcybiskup Celestino Migliore.

Sanktuarium w Sianowie dwa razy do roku ściąga prawdziwe tłumy wiernych ze wszystkich stron Kaszub. Nie inaczej było i w tym roku, podczas lipcowego odpustu Matki Boskiej Szkaplerznej. Pątnicy przybyli do stóp Królowej Kaszub z najdalszych zakątków regionu. Niestraszne były im kilometry do przebycia. Nagrodą było dotarcie do celu - Sianowskiej Madonny.

W sumie na piechotę do stóp Królowej Kaszub przywędrowały ponad 5.500 osób. Wśród nich była również rzesza naszych parafian. 

Jako pierwszy z Rokit o godzinie 5.00 po błogosławieństwie przez ks. Mariusza Łąckiego wyruszył I Bieg Pamięci o Bohaterskich Partyzantach TOW Gryf Pomorski. Biegacze w ten sposób uczcili 75. rocznicę publicznej egzekucji partyzantów TOW Gryf Kaszubski przez okupanta w czasie II Wojny Światowej.

33 kilometrowa trasa biegu przebiegała przez malownicze tereny kaszub i zakończyła się przy sanktuarium w Sianowie. Nasi trzej biegacze przebiegli tą trasę w dobrym czasie 3 godziny i 40 minut.

Dużo naszych parafian przyłączyło się również do pielgrzymki pieszej z Gowidlina i Sierakowic.

 Krótki film z odpustu

 

Czytany 2112 razy
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Liturgia na dziś

 

Losowe Zdjęcia

Modlitwa w Drodze

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Kolizja drogowa na
12 października 2021 roku około godziny 12.30 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku ...
Wypadek drogowy w
8 października 2021 roku około godziny 21.15 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Ryby na drodze!
22 września 2021 r. o godzinie 15:02 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Wypadek autobusu na
W dniu 20 września 2021 roku o godzinie 7:30. Nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Akcja Zaszczep się z OSP
Udało się !! Dwa dni mobilnych punktów szczepień z OSP i 50 osób zaszczepionych. Trzy tyś zł dla ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj39
WczorajWczoraj1763
W tym tygodniuW tym tygodniu1802
W tym miesiącuW tym miesiącu41278
OgółemOgółem1935990

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk