English French German Italian Norwegian Polish

Pogrzeb ks. Kanonika Stanisława Szarowskiego

Sty 21, 2019 Hit: 3274
Pogrzeb ks. Kanonika Stanisława Szarowskiego

Dnia 21 stycznia 2019 roku w kościele parafialnym pw. świętego Andrzeja Boboli w Rokitach, odbył się pogrzeb zmarłego księdza Kanonika Stanisława Szarowskiego.

W ostatniej drodze ks. Stanisława Szarowskiego wzięły udziały tłumy mieszkańców. Wielu z nich chrzcił, udzielał pierwszej komunii, ślubów, towarzyszył ich najbliższym w ostatniej drodze. Teraz to oni przyszli go pożegnać.

Na pogrzeb przybyli również  duchowni, przedstawiciele władz samorządowych, wierni, rodzina, przyjaciele. Były też poczty sztandarowe

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w już piątek, 18 stycznia.

Mszy św. pogrzebowej w kościele Świętego Andrzeja Boboli w Rokitach przewodniczył biskup Ryszard Kasyna, w krótkim życiorysie podkreślał cechy, które wyróżniały Zmarłego. Był człowiekiem modlitwy i  pracy, bez reszty oddanym Bogu i Kościołowi .

Na zakończenie mszy świętej przemawiał Wójt Gminy Jan Klasa, który podkreślił wkład w społeczność gminy Księdza Kanonika , który był z nami przez 21 lat, prowadził i opiekował się naszą parafią i powierzonym ludem. To była ciężka praca. (…) Trzeba być naprawdę charyzmatycznym kapłanem, aby sprostać wyzwaniu. Czynił to z wielkim poświęceniem i oddaniem. Na koniec przemowy Wójt podziękował ks. Kanonikowi za jego działalność solidarnościową i jego wkład w odzyskanie niepodległości przez Polskę w którą był zaangażowany pełniąc służbę kapłańską w latach 70 i 80-tych.

Ksiądz Szarowski urodził się 8 listopada 1938 roku w Brodnicy z rodziców Stefani i Brunona, wyświęcony 2 czerwca 1963 roku w Katedrze Pelplińskiej przez biskupa Józefa Kowalskiego.

Posługę kapłańską pełnił między innymi w  Cekcynie, Chełmży, Dobrczu, Działdowie, Starogardzie Gdańskim  w parafii św. Wojciecha,  w Szymbarku, Gdyni Orłowie, Więcborku, Chełmie oraz był  lektorem i proboszczem Parafii w Hucie Kalnej i od 1992 do 2013 roku w parafii św. Andrzeja Boboli w Rokitach. Pełnił również funkcję dziekana Dekanatu Łupawa.

Przez ostatnie lata będąc na emeryturze pełnił funkcje Kanonika Honorowego Kapituły Kolegiackiej w Kartuzach. Do końca swych dni mieszkał w Rokitach, ostatnio przebywał w Kapłańskim Domu Seniora w Chojnicach.

Po zakończeniu nabożeństwa kondukt żałobny odprowadził ks. kan. Stanisława Szarowskiego na cmentarz parafialny, gdzie ciało zmarłego spoczęło obok grobu ks. kanonika Józefa Pałki.

Dziękujemy Bogu za Ciebie, księże Stanisławie, za wspólnie przebytą drogę, za Twoje kapłaństwo, dziękujemy za Twoje życie”.

Czytany 3274 razy
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Liturgia na dziś

 

Losowe Zdjęcia

Modlitwa w Drodze

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Uroczyste przekazanie
Dzień 24 listopada 2021 roku był dla strażaków z gminy Czarna Dąbrówka dniem wyjątkowym ponieważ ...
Akcja 100 drzew na
11 listopada obchodziliśmy 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i 100 -lecie ...
Kolizja drogowa na
12 października 2021 roku około godziny 12.30 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku ...
Wypadek drogowy w
8 października 2021 roku około godziny 21.15 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Ryby na drodze!
22 września 2021 r. o godzinie 15:02 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj363
WczorajWczoraj1853
W tym tygodniuW tym tygodniu9479
W tym miesiącuW tym miesiącu6075
OgółemOgółem1999601

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk