English French German Italian Norwegian Polish

Niedziela Palmowa w Rokitach

Kwi 14, 2019 Hit: 1271
Niedziela Palmowa w Rokitach

Niedziela Palmowa rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. Jak podają Ewangeliści, zgromadzone wówczas tłumy rzucały na drogę płaszcze, gałązki oliwne i palmowe wołając: „Hosanna Synowi Dawida: błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie”.

W naszej parafii główne uroczystości odbyły się podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00. Przed rozpoczęciem uroczystości zostały poświęcone palmy i odczytany fragment o wjeździe Jezusa do Jerozolimy.

Poświęcone dziś w kościele palmy, wierni zabierają do swoich domów i zawieszają najczęściej pod krzyżem. Ten zwyczaj pojawił się w XI wieku. Ma to z jednej strony przypominać zwycięstwo Chrystusa, a z drugiej wypraszać Boże błogosławieństwo dla domowników.

W tym roku po raz pierwszy nasz kościół został przyozdobiony palmami, które wykonały nasze stowarzyszenia, koła gospodyń, sołectwa i dzieci szkolne. Taki wystrój wprowadził naszych parafian w wyjątkowy okres - Czas  Wielkiego Tygodnia i  klimat nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Palmy dzień wcześniej brały udział w konkursie zorganizowanym przez GCKiB w Czarnej Dąbrówce na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną.

Czytany 1271 razy
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Liturgia na dziś

 

Losowe Zdjęcia

Modlitwa w Drodze

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Uroczyste przekazanie
Dzień 24 listopada 2021 roku był dla strażaków z gminy Czarna Dąbrówka dniem wyjątkowym ponieważ ...
Akcja 100 drzew na
11 listopada obchodziliśmy 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i 100 -lecie ...
Kolizja drogowa na
12 października 2021 roku około godziny 12.30 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku ...
Wypadek drogowy w
8 października 2021 roku około godziny 21.15 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Ryby na drodze!
22 września 2021 r. o godzinie 15:02 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj453
WczorajWczoraj1853
W tym tygodniuW tym tygodniu9569
W tym miesiącuW tym miesiącu6165
OgółemOgółem1999691

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk