English French German Italian Norwegian Polish

Wizytacja Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny

Cze 17, 2019 Hit: 1531
Wizytacja Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny

W dniu 17 czerwca 2019 roku odbyła się w naszej parafii wizytacja kanoniczna Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny.

Wizytacja biskupia to inaczej w Kościele Katolickim odwiedziny, które swoją tradycją sięgają do działalności pierwszych Apostołów, odwiedzających gminy chrześcijańskie. Biskup ma obowiązek odwiedzić podległą mu parafię raz na pięć lat. Tak też stało się w tym roku w naszej parafii. Ksiądz Biskup Ryszard Kasyna wizytował parafię Rokity przez cały dzień. Podczas wizyty Ksiądz proboszcz Przedstawił biskupowi sprawozdanie z działalności naszej parafii z ostatnich pięciu lat.

Biskup odwiedził między innymi Szkołę Podstawową w Rokitach i Jasieniu a także uczestniczył w mszy świętej w Jasieniu i Rokitach.

Zakończeniem wizyty była uroczysta msza święta w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Rokitach na której przewodniczył ksiądz biskup. Na koniec Eucharystii nasi parafianie otrzymali błogosławieństwo poprzedzone słowem Księdza Biskupa.

Czytany 1531 razy
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Liturgia na dziś

 

Losowe Zdjęcia

Modlitwa w Drodze

Koło Gospodyń

Sport

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Kolizja drogowa na
12 października 2021 roku około godziny 12.30 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku ...
Wypadek drogowy w
8 października 2021 roku około godziny 21.15 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Ryby na drodze!
22 września 2021 r. o godzinie 15:02 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Wypadek autobusu na
W dniu 20 września 2021 roku o godzinie 7:30. Nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Akcja Zaszczep się z OSP
Udało się !! Dwa dni mobilnych punktów szczepień z OSP i 50 osób zaszczepionych. Trzy tyś zł dla ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj1378
WczorajWczoraj1661
W tym tygodniuW tym tygodniu10699
W tym miesiącuW tym miesiącu27426
OgółemOgółem1922138

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk