English French German Italian Norwegian Polish

Nowy znak Stop na skrzyżowaniu dróg w Rokitach

Lip 22, 2020 Hit: 963
Nowy znak Stop na skrzyżowaniu dróg w Rokitach

Ustawienie znaku "Stop", ograniczenie prędkości do 60 km i postawienie znaku ostrzegawczego (uwaga wypadki) - to  nowy pomysły urzędników z ZDW w Gdańsku na poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu w Rokitach, gdzie dochodzi do częstych wypadków.

Informowaliśmy już państwa, że niebezpiecznie na naszym skrzyżowaniu jest już od dawna. Dochodziło do stłuczek i kolizji, zdarzały się też poważniejsze w skutkach zderzenia. Mieszkańcy coraz wyraźniej apelowali o poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu, ale nie robiło to większego wrażenia na urzędnikach w Gdańsku.

Skrzyżowanie drogi powiatowej z drogą wojewódzką 211 jest jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Rokitach. Co kilka tygodni dochodziło tam do wypadków i stłuczek. Wszystko przez kierowców, którzy wyjeżdżając z drogi Powiatowej na wojewódzką nie ustępowali pierwszeństwa i doprowadzali do zderzenia.

Należy pamiętać, że żadne, nawet najdoskonalsze, rozwiązania techniczne nie zastąpią zdrowego rozsądku, umiejętności przewidywania zagrożenia i ostrożności kierowców.

Czytany 963 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Kolizja drogowa na
12 października 2021 roku około godziny 12.30 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku ...
Wypadek drogowy w
8 października 2021 roku około godziny 21.15 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Ryby na drodze!
22 września 2021 r. o godzinie 15:02 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Wypadek autobusu na
W dniu 20 września 2021 roku o godzinie 7:30. Nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Akcja Zaszczep się z OSP
Udało się !! Dwa dni mobilnych punktów szczepień z OSP i 50 osób zaszczepionych. Trzy tyś zł dla ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj49
WczorajWczoraj1763
W tym tygodniuW tym tygodniu1812
W tym miesiącuW tym miesiącu41288
OgółemOgółem1936000

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk