English French German Italian Norwegian Polish

Dożynki Gminne

Wrz 14, 2014 Hit: 2882
Dożynki Gminne

Dnia 14 września 2014 r. odbyły się coroczne dożynki Gminy Czarna Dąbrówka. Gospodarzem dożynek w tym roku było Sołectwo Nożyno. Dożynki rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym p.w. Św. Antoniego Padewskiego w Nożynie.

Mszę celebrował dekanalny duszpasterz rolników ksiądz Bolesław Konewka wspólnie z ks. Mariuszem Łąckim z Rokit oraz ks. Antonim Stranc z Czarnej Dąbrówki.

Po uroczystej mszy dożynkowej korowód dożynkowy na czele kaszubskich szczudlarzy i Orkiestry Dętej Powiatu Lęborskiego przemaszerował na stadion WKS Nożyno gdzie odbyły się główne uroczystości dożynkowe

Starostami dożynek w tym roku byli Katarzyna Polańska i Karol Konkol którzy wspólnie z Wójtem Gminy Janem Klasą i Przewodniczącym rady gminy Józefem Natkańcem dokonali oficjalnego rozpoczęcia dożynek i poczęstowania chlebem przybyłych gości.

Podczas dożynek wręczono nagrody w konkursie „Piękna Wieś Pomorska 2014” które otrzymali :

W KATEGORII WIEŚ:

I miejsce : miejscowość Jasień

W KATEGORII ZAGRODA:

I miejsce: Państwo Ewa i Zbigniew Kosińscy z Czarnej Dąbrówki

II miejsce: Pani Irena Żwirek z Czarnej Dąbrówka

III miejsce: Józefa Natkaniec z Czarnej Dąbrówki

WYRÓŻNIENIA:

Państwo Krystyna i Roman Drywa z Bochówka

Państwo Anetta i Sylwester Krauza z Bochówka

Pani Bożena Jendernal z Bochówka

Państwo Maria i Rafał Brzescy z Rokicin

Państwo Lucyna i Władysław Gniot z Czarnej Dąbrówki

Państwo Emilia i Sylwester Witka z Rokit

Państwo Anna i Jarosław Cichosz z Jasienia

Odbył się również tradycyjny już konkurs na najpiękniejszy wieniec gminny Czarna Dąbrówka. Jury po długim namyśle przyznało I miejsce Sołectwu Kleszczyniec, II miejsce Sołectwu Rokity, III miejsce Sołectwu Rokiciny a pozostałe sołectwa otrzymały wyróżnienia.

 

W trakcie dożynek odbywały się występy Orkiestry Dętej Powiatu Lęborskiego, zespołów kaszubskich - „Kaszubskie Nutki” z Czarnej Dąbrówki, „Roczitkòwé Jagòdë” z Rokit oraz zespół „Kubryk” z Ustki . Gościnnie na dożynkach wystąpił zespól ludowy „Katarzynki” Ścinawka Górna z zaprzyjaźnionej gminy Radków w Górach Stołowych.

Nie zabrakło także dodatkowych atrakcji dla najmłodszych jak dmuchańców,Euro-Bungee kółek wodnych, samochodzików, ciuchci, stoisk z zabawkami i jedzeniem oraz wielu innych atrakcji. Gwiazdą dożynek był występ gwiazdy Disco Polo Iwana Komarenki, który porwał wszystkich do tańca i zabawy. W przerwie występów Mikorowskie Centrum Inicjatyw Społecznych Klub MIKO z Mikorowa zaprezentował pokaz ognia FireShow.

Zakończeniem dożynek była plenerowa zabawa ludowa przy muzyce zespołu „Golden Sax” która trwała do późnych godzin nocnych.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria

 

Korowód Dożynkowy

*****************************************************

Występ Ivana Komarenki 

Czytany 2882 razy
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Kolizja drogowa na
12 października 2021 roku około godziny 12.30 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku ...
Wypadek drogowy w
8 października 2021 roku około godziny 21.15 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Ryby na drodze!
22 września 2021 r. o godzinie 15:02 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Wypadek autobusu na
W dniu 20 września 2021 roku o godzinie 7:30. Nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Akcja Zaszczep się z OSP
Udało się !! Dwa dni mobilnych punktów szczepień z OSP i 50 osób zaszczepionych. Trzy tyś zł dla ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj10
WczorajWczoraj1763
W tym tygodniuW tym tygodniu1773
W tym miesiącuW tym miesiącu41249
OgółemOgółem1935961

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk