English French German Italian Norwegian Polish

Ogłoszenie Wójta Gminy Czarna Dąbrówka dotyczące zakazu wypuszczania psów

Maj 20, 2016 Hit: 2412
Ogłoszenie Wójta Gminy Czarna Dąbrówka dotyczące zakazu wypuszczania psów

W związku z licznymi zgłoszeniami dotyczącymi psów pozostawionych bez opieki na terenie gminy Czarna Dąbrówka przypominam mieszkańcom o obowiązku ciążącym na właścicielach i opiekunach psów wynikających z regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Czarna Dąbrówka.

Zgodnie z regulaminem osoby utrzymujące zwierzęta domowe są zobowiązane do zachowania bezpieczeństwa  i środków ostrożności. zapewniających ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwości dla ludzi, Zabrania się osobie utrzymującej zwierzęta domowe wypuszczania ich bez dozoru poza teren nieruchomości.

W: świetle obowiązujących przepisów, ustawy o ochronie zwierzą (art. 10a) zabronione jest wypuszczanie psów bez możliwości ich kontroli. Za naruszenie tego przepisu grozi kara aresztu lub grzywny (art. 37).

Psy mogą być wypuszczane tylko na terenie prywatnym pod warunkiem,  teren ten jest ogrodzony w taki sposób, aby pies nic miał możliwości wyjścia, a nieruchomość musi być oznakowana tabliczką z odpowiednim ostrzeżeniem.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, a zwłaszcza dzieci, proszę o odpowiednie zabezpieczenie: swoich nieruchomości przed samowolnym opuszczeniem przez psy i bezwzględne utrzymywanie tych zwierząt na terenie swojej posesji

Opiekę nad psem należy sprawować w sposób gwarantujący bezpieczeństwo w miejscu publicznym. Zgodnie z art. 77 Kodeksu Wykroczeń, kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia podlega karze grzywny do 250 zł. albo karze nagany.

 

Jan Klasa

Wójt Gminy Czarna Dąbrówka

Czytany 2412 razy
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Kolizja drogowa na
12 października 2021 roku około godziny 12.30 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku ...
Wypadek drogowy w
8 października 2021 roku około godziny 21.15 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Ryby na drodze!
22 września 2021 r. o godzinie 15:02 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Wypadek autobusu na
W dniu 20 września 2021 roku o godzinie 7:30. Nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Akcja Zaszczep się z OSP
Udało się !! Dwa dni mobilnych punktów szczepień z OSP i 50 osób zaszczepionych. Trzy tyś zł dla ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj82
WczorajWczoraj1763
W tym tygodniuW tym tygodniu1845
W tym miesiącuW tym miesiącu41321
OgółemOgółem1936033

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk