English French German Italian Norwegian Polish

Piękna Wieś Pomorska 2015

Paź 30, 2015 Hit: 1729
Piękna Wieś Pomorska 2015

W piątek, 30 października w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2015” na szczeblu wojewódzkim. Wieś Rokity laureat I - go miejsca w kategorii „Wieś” na szczeblu gminnym i powiatowym organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Bytowie, została zgłoszona do etapu wojewódzkiego w którym uzyskała II miejsce.

Zwycięzcom osobiście pogratulowali marszałkowie Mieczysław Struk oraz Krzysztof Trawicki podczas uroczystej gali, która odbyła w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku.

 

Laureaci konkursu w kategorii „wieś”:

  • I miejsce i nagroda 30 tys. zł – wieś Brzeźno Wielkie w gminie Starogard Gdański w powiecie starogardzkim
  • II miejsce i nagroda 20 tys. zł – wieś Rokity w gminie Czarna Dąbrówka w powiecie bytowskim.
  • III miejsce i nagroda 10 tys. zł – wieś Rybno w gminie Gniewino w powiecie wejherowskim

 

W konkursie „Piękna Wieś Pomorska 2015” w gronie wyróżnionych wsi, które otrzymały nagrodę w wysokości 3 tys. zł, znalazły się:

  • Nowa Cerkiew w gminie Morzeszczyn, w powiecie tczewskim
  • Pępowo w gminie Żukowo, w powiecie kartuskim
  • Stara Kościelnica w gminie Miłoradz, w powiecie malborskim

 

Przy ocenie wsi i zagród członkowie Komisji Konkursowych uwzględniali ogólny wygląd, ład i porządek, wyposażenie w urządzenia ochrony środowiska, ochronę i pielęgnację dziedzictwa kulturowego oraz kształtowanie krajobrazu przyrodniczego, a także zaangażowanie mieszkańców w prace społeczne na rzecz swojej miejscowości, przedsiębiorczość liderów wiejskich i jedność we współdziałaniu. Wymienieni laureaci spełniają kryteria określone w regulaminie oraz uzyskali najwyższą ocenę członków Komisji Konkursowej.

Organizatorami konkursu są samorząd województwa pomorskiego oraz Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Radio Gdańsk, Gazeta Wyborcza Trójmiasto i TVP Gdańsk. Nagrody finansowe w konkursie Piękna Wieś Pomorska 2015 zostały sfinansowane ze środków własnych samorządu województwa pomorskiego.

 

Czytany 1729 razy
Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Kolizja drogowa na
12 października 2021 roku około godziny 12.30 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku ...
Wypadek drogowy w
8 października 2021 roku około godziny 21.15 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Ryby na drodze!
22 września 2021 r. o godzinie 15:02 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Wypadek autobusu na
W dniu 20 września 2021 roku o godzinie 7:30. Nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Akcja Zaszczep się z OSP
Udało się !! Dwa dni mobilnych punktów szczepień z OSP i 50 osób zaszczepionych. Trzy tyś zł dla ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj50
WczorajWczoraj1763
W tym tygodniuW tym tygodniu1813
W tym miesiącuW tym miesiącu41289
OgółemOgółem1936001

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk