English French German Italian Norwegian Polish

Zajęcia z Filcu

Lut 24, 2015 Hit: 1470
Zajęcia z Filcu

Dnia 24 lutego 2015 roku w świetlicy wiejskiej w Rokitach odbyły się zajęcia z filcu. Dzieci i rodzice wycinali kształty (kółka, kwiatki, serduszka) z filcu, a potem kleiły je na patyczku i ozdabiały. Tak wykonane dzieła będą piękną ozdobą każdego domu.

Można też podarować tak zrobione dekoracje komuś bliskiemu. Prace oczywiście artyści zabierali ze sobą.

Współcześnie ręczne filcowanie wełny w Europie jest bardzo popularną metodą edukacji artystycznej. Podstawowym założeniem projektu jest zainteresowanie dzieci ciekawą, nietypową, mającą swe początki już w prehistorii, techniką plastyczną, jaką jest filcowanie czesanki wełnianej. Wykonywanie prac z wełny owczej i samodzielne zamienianie jej w trójwymiarową formę daje nieograniczone możliwości oraz wspomaga rozwój wyobraźni i umiejętności manualnych dzieci i młodzieży.

Czytany 1470 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Uroczyste przekazanie
Dzień 24 listopada 2021 roku był dla strażaków z gminy Czarna Dąbrówka dniem wyjątkowym ponieważ ...
Akcja 100 drzew na
11 listopada obchodziliśmy 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i 100 -lecie ...
Kolizja drogowa na
12 października 2021 roku około godziny 12.30 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku ...
Wypadek drogowy w
8 października 2021 roku około godziny 21.15 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...
Ryby na drodze!
22 września 2021 r. o godzinie 15:02 nasza jednostka OSP Rokity została zadysponowana do ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj467
WczorajWczoraj1853
W tym tygodniuW tym tygodniu9583
W tym miesiącuW tym miesiącu6179
OgółemOgółem1999705

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk