English French German Italian Norwegian Polish

Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze!

Sty 24, 2023 Hit: 630
Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze!

Wójt Gminy Czarna Dąbrówka informuje o terminach składania wniosków o zwrot kosztów zakupionego paliwa rolniczego w roku 2023.

Pobierz załącznik:

W celu uzyskania w/w zwrotu należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta właściwego w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego.

Limit zwrotu podatku wynosi: udokumentowane 110 litrami oleju napędowego na fakturach VAT razy ilość ha użytków rolnych razy 1,20 zł. Ponadto hodowcy bydła mogą ubiegać się, poza kwotą zwrotu w wysokości 132 złotych do każdego hektara, również o dopłaty do paliwa wykorzystywanego przy chowie i hodowli bydła. Jest to dodatkowe 40 litrów do dużej jednostki przeliczeniowej (DJP).

Przed złożeniem wniosku o zwrot paliwa akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej  należy uzyskać z ARIMR pisemne potwierdzenie informacji o DJP z 2022 r. Uzyskaną informację należy dołączyć z fakturami do wniosku i złożyć w Urzędzie Gminy.

Terminy składania wniosków:

  • od 1 lutego 2023r. do 28 lutego 2023r. (wniosek + informacja o DJP z ARIMR+ faktury za okres od 1 sierpnia 2022r. do 31 stycznia 2023r.)
  •  od 1 sierpnia 2023r. do 31 sierpnia 2023r. (wniosek + informacja o DJP z ARIMR +faktury za okres od 1 lutego 2023. do 31 lipca 2023r.)

Druki wniosków dostępne są w poniższych załącznikach oraz w Urzędzie Gminy w Czarnej Dąbrówce biuro nr 14.

Załączniki:

  1. Zał. Nr 1 druk wniosku
  2. Zał. Nr 2 oświadczenie

-

Czytany 630 razy
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECAMY

 

Losowe Zdjęcia

Koło Gospodyń

Facebok

Parafia

Polecane Video

OSP Rokity

Zebranie sprawozdawcze
28 lutego 2024 roku w Sali remizy odbyło się Zebranie sprawozdawcze OSP Rokity. Było to coroczne ...
Nagłe zatrzymanie
W niedzielę 28 stycznia 2024 roku o godzinie 10.36 do naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ...
Wypadek drogowy na
W sobotę 11 listopada około godziny 15:30 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku ...
Pożar domku letniskowego
W dniu 12 czerwca 2023 roku około godziny 18.45 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru ...
Wypadek drogowy na
Dziś tj. 13 maja 2023 roku około godziny 4.00 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku ...

Nasze Imprezy

Statystyki

DzisiajDzisiaj122
WczorajWczoraj693
W tym tygodniuW tym tygodniu1930
W tym miesiącuW tym miesiącu16810
OgółemOgółem2849045

Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk